HC Tábor – HC Motor Č. Budějovice 4:4 (1:0, 2:3, 1:1)

Sestava: Machálek – Šedivý, Krch – Křepelka, Adamec – Nevšímal, Eremiáš, Staněk – Šťastný, Brouček, Kundrát – Půlpytel, Sviták, Kofroň, Pokorný

Branky: Eremiáš 1+2, Staněk 2+0, Nevšímal 0+1, Brouček 1+0

vyloučení 2:2 přesilovky 1:0

Ve druhém kole nástavbové části nás čekal tým Č. Budějovic. Ačkoliv oba týmy disponují ročníkovými hráči, soupeř si přivezl hned 3 hráče a jednoho brankáře nastupující pravidelně za ročník 2002. Těžko toto jednání pochopit, zvláště když podle zákulisních informací nechali budějovičtí několik kmenových hráčů doma. Asi z nás měli strach. V první třetině měl ze hry více soupeř. Tlak jsme ustáli a před koncem třetiny jsme šli po vedení po spolupráci Honzy s Adamem. Ve druhé třetině šel soupeř po sérii našich obranných chyb a nedůrazné hře do vedení až na 2:3. V půlce třetiny jsme srovnali na 3:3 a měli jsme více ze hry. Opět jsme ale neproměnili několik vyložených gólovek. Ve třetí třetině jsme brzy šli do vedení a zápas se vyvíjel v náš prospěch. Motor srovnal po našem smolném vlastním gólu. Další šance na otočení zápasu jsme ale nevyužili. Remíza byla nakonec asi spravedlivá. Naše stará bolest je neproměňování vyložených šancí a to nás pak stojí lepší výsledek. Dobrou formu potvrdil stále se zlepšující Mates Machálek v brance. (ME)