HC Plzeň – HC Tábor 11:6

12.1.2014 – mistrovsky – Plzeň

HC Plzeň – HC Tábor 11:6 (3:5, 3:1, 5:0)

Sestava: Machálek – Šedivý, Krch – Křepelka, Adamec – Nevšímal, Eremiáš, Staněk – Šťastný, Kundrát, Půlpytel, Sviták

Branky: Eremiáš 1+3, Staněk 2+0, Nevšímal 1+3, Kundrát 1+1, Šťastný 1+0, Křepelka 0+1

vyloučení 2:12 přesilovky 4:0

Do Plzně jsme odjížděli s 11 hráči v poli a čekali jsme velmi těžké utkání. Naše tušení se vyplnilo. Plzeň nastoupila na tři kompletní pětky a téměř všichni hráči byli dobře fyzicky disponovaní. V první třetině na soupeře kluci vletěli naplno. Hrál se rychlý hokej plný tvrdých osobních soubojů. K našemu překvapení jsme měli v první třetině navrch a kluci šlapali na hranici svých fyzických možností. Soupeř se divil, když po první třetině prohrával 3:5. Proto od druhé třetiny plzeňští stáhli sestavu na 2 lajny a hra se vyrovnala. Ve 23. minutě jsme zvýšili na 3:6. Ke konci druhé třetiny byli kluci utahaní a nezvládli jsme konec druhé třetiny, kdy jsme po sérii chyb v bránění inkasovali během 2. minut tři branky. Ve třetí třetině nám docházeli síly. I když kluci bojovali a hráli obětavě, byla jen otázka času, kdy se soupeř prosadí. Nakonec jsme ve třetí třetině inkasovali pět branek, z toho jednu v oslabení. Poslední 4 minuty zápasu jsme ubránili oslabení 3:5. Všichni kluci zaslouží pochvalu za vynikající výkon, hlavně v prvních dvou třetinách. Právě takové zápasy, kdy si kluci sáhnou na dno svých sil, je můžou posunout dopředu. Budeme muset něco udělat s velkých počtem vyloučení, které nás stojí síly, které pak v zápase chybí. Oporou týmu se postupně stává Mates Machálek v brance. (ME)