Výhra s Lužnicí

14.12.2013 – mistrovsky – Soběslav

HC Lužnice  –  HC Tábor    2:10  (1:2 , 1:3 , 0:5 )

Sestava:   Machálek – Šedivý, Krch – Kofroň, Pokorný- Nevšímal, Eremiáš, Staněk – Půlpytel, Brouček, Sviták – Koreš, Korešová

Branky:   Nevšímal 2+3, Eremiáš 2+1, Staněk 1+0, Brouček 5+0, Šedivý 0+1, Koreš 0+1, Kofroň 0+1, Pokorný 0+1

vyloučení 3:6

V sobotu jsme nastoupili k poslednímu utkání základní části a pokud jsme se chtěli udržet v tabulce na druhém místě, tak jsme museli zvítězit. Nastoupili jsme bez druhé pětky ,která dopoledne hrála za 6 třídu. Ze čtvrťáků nás doplnili sourozenci Korešovi. Do půlky utkání jsme hráli na 2 obranné dvojice a 3 útoky, ve kterých se na centru střídali Dominik Brouček  a Adam Eremiáš. Měli jsme o trochu více ze hry, ale soupeř, který měl v týmu pouze hráče ročníku 03 doplněné třemi hráči 04 dobře bránil a ze dvou protiútoků stihl vyrovnat. Od 25 minuty utkání trenéři stáhli hru na 2 pětky, což naší hře prospělo a do kabin jsme po 2 třetině odcházeli s vedením 2:5. Třetí třetina byla již naprosto v naší režii, soupeře jsme přehrávali a skóre rostlo. Do půlky utkání byl náš výkon hodně podprůměrný, ve druhé polovině již hráli pěkný kombinační hokej, na který se dalo koukat. (Boris Šedivý)

Komentář -Miloslav Čech, trenér 5. třídy HC Tábor: „Chtěli jsme si zahrát pěkný hokej a především se jím pobavit. Jsem moc rád, že se obojí podařilo. Za stavu 2:2 jsem poslal nejlepšího centra v soutěži Adama Eremiáše do obrany, kde odvedl kus práce a dal dva góly. Do centra místo něj šel z obrany Jakub Šedivý, dostal se do řady šancí. Žádnou z nich ale neproměnil, tak jsme mu objednali nové hokejky. Výbornou formu potvrdil Dominik Brouček, který dal pět gólů. Celý zápas odehráli Barbora a Štěpán Korešovi ze čtvrté třídy, a rozhodně se neztratili. V průběhu zápasu přišlo na řadu to, co si každý trenér mládeže přeje; může míchat celou sestavou i posty všech hráčů, a ti mu to vracejí tím, že na ledě i na střídačce hokejem úžasně žijí. Ve tvářích kluků bylo jasně vidět, jak je tohle všechno baví. A to je ta největší odměna…!“