Ve Valmezu stříbrní

22.-23.3.2013 Turnaj mladých nadějí – Valašské Meziříčí

Ve dnech 22.-23.3.2013 jsme se zúčastnili dvoudenního turnaje ve Valašském Meziříčí hráčů ročníku 2003 a ml. Turnaje se zúčastnilo 7 týmů. Hrálo se systémem každý s každým na 2x 20 min. hrubého času. Za faul následoval trestný nájezd s tím, že se zastavil čas. Úprava ledu byla 1x za 2 zápasy. Zpestřením turnaje byla dovednostní soutěž setičlenných týmů (brankář + 5 hráčů) v trestných stříleních, systémem pavouka. Sestava: Machálek, Rubák – Šedivý, Adamec, Nevšímal, Eremiáš, Staněk – Ent, Křepelka, Sviták, Kundrát, Šťastný, Půlpytel. Na turnaji kluci vybojovali stříbrné medajle a vyhráli soutěž týmů v nájezdech. Nejlepším útočníkem turnaje byl po zásluze vyhlášen hráč HC Tábor Honza Nevšímal.

Výsledky 22.3.2013

HC Valašské Meziříčí – HC Tábor    1:5 (0:3, 1:2)

Branky: Staněk 3, Eremiáš 1, Nevšímal 1

Po dlouhé cestě jsme k prvnímu zápasu nastoupili proti domácím Bobrům. Od začátku byl zápas v naší režii. Skóre otevřel Adam E. po asistenci Honzy N. hned ve 3. minutě. Do konce první poloviny jsme přidali další 2 branky z trestných nájezdů. Soupeře jsme k ničemu nepustili a byli jsme lepší ve všech herních činnostech. Brankově se prosadil Mates S.

HC Břeclav – HC Tábor    1:5 (1:3, 0:2)

Branky:  Eremiáš 3, Nevšímal 1, Šedivý 1

Zápas proti Břeclavi jsem opět začali dobře. Hned v první minutě se prosadil po individuální akci Kuba Š. a vedli jsme 1:0. Soupeř korigolval do konce první poloviny z trestného nájezdu. Zápas se odehrával po většině před brankou soupěře a opět byla viděl naše herní a bruslařská převaha. Tentokrát se brankově prosadil Adam E.

PSG Zlín – HC Tábor    4:7 (2:2, 2:5)

Branky: Šedivý 1, Staněk 3, Eremiáš 1, Nevšímal 2

Proti silnému soupeři z extraligového Zlína nám opět vyšel vstup do utkání. V první minutě skóroval Honza N. Utkání mělo tempo a náboj. Soupeř šel krátce do vedení na 2:1. V poslední minutě první půle srovnal stav Mates S. V druhé polovině jsme během 3 minut vstřelili 3 branky a soupeře zlomili. Soupeř ještě korigoval na 5:4 po trestných nájezdech, ale závěr utkání jsme si pohlídali a definitivní tečku přidal v závěrečném power play soupeře Mates S. Se Zlínem jsme odehráli asi nejlepší utkání turnaje. Slova uznání pro naše kluky měli jak rodiče soupeřů, tak hráči samotní.

Výsledky 23.3.2012

HC Přerov – HC Tábor    5:1 (3:1, 2:0)

Branky:  Eremiáš 1

Další den se začali rýsovat boje o medajle. Podle výsledků jsme si to o zlaté medajle měli rozdat s Přerovem, což se nakonec podvrdilo. Přerov disponuje velkou základnou a silným týmem. Vstup do zápasu nám tentokrát nevyšel a inkasovali jsme hned v první minutě. I když se hrál vyrovnaný hokej a opticky jsme měli více ze hry, v 9. minutě jsme prohrávali 2:0. Když se ve 12. minutě prosadil Adam E. po krásné spolupráci s Honzou N., zdálo se že zápas bude výsledkově vyrovnaný. Bohužel jsme do konce první půle ještě inkasovali z trestného nájezdu. V druhé půlce skóroval jen soupeř (jeden gól byl vlastní). Utkání bylo vyrovnané. Soupeři jsme stačili bruslařsky i herně, ale rozdíl byl v produktivitě. Neproměnili jsme 6 trestných nájezdů, zatímco Přerov 2 ano.

HC Třinec – HC Tábor    0:4 (0:1, 0:3)

Branky:  Eremiáš 2, Nevšímal 2

Pokud jsme chtěli medajli, museli jsme zdolat další tým z extraligového města. V 5. minutě otevřel skóre Adam E. po asistencích od Honzy N. a Matese S. Hru jsme měli opět pod kontrolou a soupeř měl jen sporadické šance. Stav byl dlouho jen 0:1. Z nervozity ubral Adam E. brankou ve 24. minutě. Naší výhru pečetil dvěma brankami Honza N. v závěru utkání.

HC Rožnov – HC Tábor    1:4 (1:3, 0:1)

Branky: Nevšímal 1, Adamec 1, Sviták 1, Kundrát 1

O 2. místo v turnaji jsme svedli doslova boj s nepříjemným soupeřem z Rožnova. Opět jsme začali dobře, když v první minutě proměnil trestný nájezd mazácky Tadeáš A. V 9. minutě se konečně  střelecky probudila druhá lajna, která vstřelila svůj první gól v turnaji. Týmu pomohl brankou Ondra S. Soupeř snížil na 1:2 z trestného nájezdu a drama pokračovalo. Kluci byli unavení a někteří „jen tahali nohy“. V některým fázích měl tým Rožnova více ze hry a nás podržel Mates M. v brance a obětavá hra v obraně. Tým uklidnil brankou v 17. minutě Honza N. po asistenci od Adama E. V druhé půlce pokračoval tuhý boj na hranici fyzických možností kluků, kterí celý turnaj odehráli na 11 hráčů v poli. Vítěztví jsme potvrdili brankou 4:1 v druhů půlce  a stříbrné madajle byly naše.

Dovednostní soutěž.

Dovednostní soutěže v trestných stříleních se za HC Tábor zúčastnili: M. Machálek – A. Eremiáš, K. Šedivý, K. Křepelka, M. Staněk, H. Nevšímal.  V prvním kole kluci vyřadili tým Třince, v druhém kole tým Valmezu a ve finále zdolali tým Břeclavi. V dovednostní soutěži nám patřilo první místo.