V Soběslavi 3. místo

23.-24.3. 2014 – Turnaj ADDINOL CUP Soběslav

Ve dnech 23-24.3.2014  jsme se zúčastnili dvoudenního turnaje ADDINOL CUP ročníků 2003 a ml. v Soběslavi. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů. Hrálo se systémem každý s každým na 3x 15 min. čistého času. Za faul bylo vyloučení na 2 minuty. Úprava ledu byla každém odehraném utkání. Sestava HC Tábor: Machálek – Šedivý, Böhm (Vimperk), – Krch, Adamec – Kofroň, Pokorný – Nevšímal, Eremiáš, Staněk – Ent, Šťastný, Kundrát – Sviták, Brouček, Půlpytel

Výsledky:

Neděle 23.3.2014

HC Tábor – HC České Budějovice  1:5  (0:2, 0:1, 1:2)

Branky:  Brouček 1+0, Nevšímal 0+1

Tým z ČB jsme v minulosti dokázali porážet. V úvodním utkání turnaje nás ale soupeř dokonale zaskočil. Kluci se po celý zápas nedokázali „probudit“. Budějovičtí lépe bruslili a kombinovali. Dobře si pokrývali naše klíčové hráče a nedovolili nám  za celý zápas se dostat do hry. Bohužel jsme neproměnili několik jasných gólových šancí. Úvodní prohra nás s ohledem na další průběh turnaje velice mrzela.

HC Tábor – HC Lužnice 10:2  (4:1, 6:0, 0:1)

Branky:  Eremiáš 4+1, Nevšímal 1+0, Staněk 0+4, Šťastný 0+1, Kundrát 0+2, Brouček 3+0, Sviták 2+0, Půlpytel 0+1

Lužnici jsme jasně přehráli. Jen v poslední třetině jsme polevili a opět jsme nepoměňovali šance. Pro soupeře byl výsledek s naší strany ještě milosrdný.

Pondělí 24.3.2014

HC Tábor – HC Slavia Praha   1:1  (0:0, 1:0, 0:1)

Branky:  Šťastný  1+0, Eremiáš 0+1

Proti dobře hrající Slavii (pozdějšímu vítězi turnaje) jsme podali vynikající výkon. Utkání se hrálo v tempu  a hodně důrazně do těla. V 10. minutě druhé třetiny jsme se ujali po pěkné akci vedení. V dalším průběhu zápasu se nám dařilo vedení držet. „Přežili“ jsme dvě oslabení 3:5, jedno trestné střílení a několik dalších oslabení 4:5. Vyrovnávací branku jsme inkasovali cca 20 sekund před koncem zápasu, kdy při našem oslabení hrál soupeř power play. Jednalo se o náhodný odraz puku přes několik hokejek. V posledních sekundách jsme ještě měli šanci vstřelit branku, ale štěstí při nás nestálo. Výborný zápas.

HC Tábor – HC Havlíčkův Brod   6:6  (1:3, 1:3, 4:0)

Branky: Eremiáš 0+3, Brouček 1+0, Nevšímal 4+0, Kundrát 0+1, Staněk 1+0

S Havlíčkovým Brodem jsme ještě nikdy nehráli. Zápas, který byl soubojem o bronz, se pro nás nevyvíjel dobře. Na konci 2. třetiny jsme prohrávali 2:6 a zápas se zdál ztracený. Ve třetí třetině se kluci neuvěřitelně zvedli a po strhujícím výkonu vyrovnali na 6:6. Škoda, že jsme ke konci zápasu neproměnili dvě brankové příležitosti.

HC Tábor – HC Vajgar J. Hradec  11:3 (3:0,4:1, 4:2)

Branky:  Eremiáš 2+3, Nevšímal 2+1, Brouček 2+1, Staněk 1+0, Böhm 1+0,  Adamec 1+1, Kofroň 0+1, Šťastný 1+3, Kundrát 1+1

K zisku bronzové medajle jme potřebovali vyhrát. Soupeře jsme celý zápas jasně přehrávali a ke konci se utkání proměnilo v exhibici našeho týmu.

6. místo – HC Vajgar J. Hradec

V turnaji jsme obsadili celkové 3. místo. V náročném programu kluci za 2 dny odehráli 5 zápasů na 3x 15 min. čistého času. Po propadáku z úvodního utkání jsme chytili dech a v ostatních zápasech jsme podávali dobré a bojovné výkony. Zejména je nutno ocenit výkon v zápase s Havl. Brodem, kdy se kluci po nepříznivém vývoji utkání v poslední třetině zvedli a zápas dotáhli k remíze. Celkově jsme předváděli kvalitní hokej a kluky je nutno pochválit za bojovnost a týmový výkon. Při troše šťěstí mohl být výsledek příznivější. V brance celý turnaj držel tým výborným výkonem Mates Machálek.  Turnaj se nutno hodnotit pozitivně. Prohráli jsme jen jedno utkání. Vítězi turnaje Slavii jsme jako jediní dokázali vzít bod a neměli jsme daleko k vítěztví. Turnaj jsme odehráli s pozitivním skóre 29:17.  Škoda, že se kluci v tomto složení sešli praděpodobně naposledy.  V dresu HC Tábor odehrál vynikající turnaj a týmu výrazně pomohl Martin Böhm (Vimperk), který zaskočil za nemocného Karla Křepelku. (ME)