Turnaj v Přerově

Tradiční přípravný turnaj v Přerově 14.-15.8.2021

Fakta z přerovského turnaje

HC ZUBR PŘEROV – HC TÁBOR 8:1, 2:1 (0:1 SN)

Branky – 1. část: 3. Brázda (Nesvadba), 4. Halík (Němec), 7. Kleniar (Kolařík), 10. Kleniar (Kolařík), 13. Brázda (Štíbr), 16. Petr (Němec), 21. Štíbr (Kleniar), 23. Hyža – 10. Kundrát (Kofroň). 2. část: 13. Hanák (Holík), 14. Šilhavý (Kleniar) – 4. Vaněk. Prodloužení: – . Rozhodující nájezd: Kundrát.

HC TÁBOR – HK KRALUPY NAD VLTAVOU 0:2, 1:3 (0:1 SN)

Branky – 1. část: 9. Hamršmíd (Kouba), 19. Kočí (Kratochvíl). 2. část: 9. Přívozník (Šťastný, Čančura) – 6. Šmíd (Stupka), 12. Vorlíček (Kleveta), 21. Hanousek (Kouba). Prodloužení: – . Rozhodující nájezd: Stupka.

HC TÁBOR – IHC KRÁLOVÉ PÍSEK 2:2, 1:2 (1:2 SN)

Branky – 1. část: 3. Herda (Přívozník), 3. Duda (Kofroň) – 18. Hollar (Kurfürst), 23. Kumpfmüller (Suchan). 2. část: 21. Čančura – 11. Kovařík (Kulvejt), 15. Pitel (Kovařík). Prodloužení: 5. Šťastný (Přívozník, Vaněk) – 4. Kurfürst (Pitel). Rozhodující nájezd: Kovařík.

VHK ROBE VSETÍN – HC TÁBOR 2:0, 1:4 (1:0 PP)

Branky – 1. část: 7. Houser (Bachánek), 13. Janíček (Bachánek). 2. část: 2. Bednařík (Jurek, Veselý) – 14. Přívozník (Šťastný), 19. Duda (Kofroň, Koreš), 19. Čančura (Šťastný, Herda), 24. Kundrát (Duda). Prodloužení: 1. Bachánek.

Konečná tabulka turnaje:

1. HC Zubr Přerov                  4     5   1   2   3   1        21:8        19
2. IHC Králové Písek              4     5   1   2   2   2       12:12       18
3. HK Kralupy n/Vlt.                4     4   1   3   3   1       14:9         16
4. VHK ROBE Vsetín             4      2   2   4   1   3       13:17        9
5. HC Tábor                           4      1   1   6   1   3       12:26        5

Sestava HC Tábor: Vácha, Prchlík – Kofroň, Kohout, Adamec, Janda, Keřka, Herda – Koreš, Duda, Kundrát, Šťastný, Vaněk, Čančura, Lutovský, Růžička, Přívozník.
Nejlepším hráčem HC Tábor v Přerově byl vyhlášen Jan Duda.

Mimořádně přínosným testem současné výkonnosti prošli o uplynulém víkendu hráči nejstaršího mládežnického výběru HC Tábor. Na juniorském Zubr Cupu v Přerově odehráli čtyři zápasy s extraligovými celky a s výjimkou první části zahajovacího duelu proti domácímu celku v žádném z nich nehráli druhé housle. Navzdory tomu a velmi cenným dílčím úspěchům nakonec skončili mladí kohouti na 5. místě.

Ve stejném duchu hovořil trenér táborského juniorského týmu Štěpán Kadilák,
jenž našel pro vystoupení svého týmu na Hané především slova chvály.
„Účast na turnaji jsme přijali proto, abychom měli konfrontaci s extraligou. Všechny další zúčastněné týmy hrají o soutěž výš. Celkově jsme rozhodně spokojeni. První zápas s Přerovem jsme hráli hned po dlouhé cestě na turnaj a vinou toho se v něm projevila určitá nekoncentrovanost, což rozhodlo o tom, že jsme ho prohráli tak výrazným rozdílem. V těch dalších utkáních už jsme ale byli soupeřům dostatečně vyrovnaným protivníkem. Žádné z nich jsme neprohráli nijak výrazným rozdílem a troufám si tvrdit, že v některých jsme byli dokonce lepším týmem. Například Kralupy jsme z pětadvaceti minut snad dvacet skoro nepustili ze třetiny, i když jsme nakonec prohráli. Velké pozitivum ukázalo utkání se Vsetínem, které pro nás bylo čtvrtým zápasem na turnaji, zatímco pro soupeře teprve třetím, ale od poloviny zápasu jsme je začali přebruslovat. Ukázalo se, že jsme fyzicky velmi dobře připraveni a můžeme se s těmito soupeři měřit. Na druhé straně potřebujeme zlepšit organizaci a zvýšit důraz v obraně, a hlavně zapracovat na proměňování šancí, což byla ve všech těch zápasech naše velká bolest.“