Třebíč a Tábor jsou ve finále RLJ. Chyběl ale kousek k blamáži

21. března 10:09Martin Voltr

V pátek otevřela postupové boje Regionální liga juniorů, kde čtveřice týmů bojuje v play off o jedno místo v baráži o Ligu juniorů. Informace z postupových bitev přinášíme v průběžně aktualizovaném článku.

Neděle 20. března – Marná snaha Třemošné a nevídaný finiš v Třebíči

Semifinálové odvety nabídly podle očekávání obrovské drama. Plzeňské béčko doma bojovalo s Táborem o vymazání dvoubrankového manka, ovšem v defenzivně hrané bitvě vyhrálo pouze 2:1. Třemošná v závěru dokonce odvolala brankáře a chvíli měla dokonce i power-play šesti proti čtyřem, ale na kýženou třetí branku, která by znamenala prodloužení, nedosáhla. Organizaci indiánů se tak ani letos nesplní cíl, aby měla zálohu ve druhé nejvyšší soutěži.

Zato drama v Třebíči bohužel přesáhlo sportovní charakter. Rozhodčí totiž zásadně pochybil, neboť nevěděl, že se série hraje na součet skóre. Když Benátky za stavu 2:2 odvolaly brankáře a daly třetí gól, vzhledem k předešlé domácí porážce 1:4 jim stále ještě scházely dvě trefy. Do power-play ale následně šla chybně Třebíč, jež inkasovala počtvrté. I za tohoto stavu ale měla Horácká Slavia postupovat.

Utkání však dospělo do prodloužení. Je obrovským štěstím, že v něm vstřelili gól třebíčští junioři, jmenovitě Adolf Růžička, a radost tedy propukla na straně týmu, který měl podle regulí soutěže slavit už o čtyři minuty dřív.

Vzhledem k bodovému zisku z nadstavbových skupin začne finálová série v pátek Táboře a druhý souboj se odehraje o dva dny později v Třebíči. Znovu se přitom bude hrát na skóre.

Pátek 18. března – Tábor uhájil domácí led, Třebíč zaválela venku

Co odlišuje vyřazovací boje v nejnižší juniorské soutěži od jiných? Série se hrají na dvě utkání, kde rozhoduje celkový součet skóre. Jde tedy o každý gól a každou minutu, aktéři nemohou vypustit jediný souboj. A mírná porážka z venkovního ledu nemusí tým zásadně mrzet.

To je případ Třemošné, která v soutěži vystupuje pod hlavičkou B-týmu Plzně. Na úvod svedla desetigólovou přestřelku v Táboře. Domácí hokejisté s autory dvou tref Kryštofem Vaňkem a Vojtěchem Slabým v ní tahali za delší konec, vyhnali Michala Pícla z branky, nicméně vzhledem k výhře 6:4 mají před odvetou v Třemošné „jen“ dvougólový náskok.

Zato junioři Třebíče si do domácí bitvy s Benátkami nad Jizerou vypracovali víc než nadějnou pozici. Po vyrovnané první třetině odskočili až na závěrečných 4:1, když se o všechno podstatné postarali David Michalčuk (2+1) a Denis Štorek (2+0). Ač se hraje na skóre, trenéři Benátek v závěru nepochopitelně odvolali brankáře a riskovali v power-play šest na pět a posléze zesílené šest na čtyři.

Odvety se hrají v neděli. Pokud by po dvou zápasech série platilo nerozhodné skóre, bude následovat prodloužení a případně nájezdy. Vítězové se utkají příští týden ve finále.

Další informace o sezoně Regionální ligy juniorů jsme přinesli v tomto článku.

Semifinále play off RLJ

1. zápasy

HC Tábor – HC Škoda Plzeň „B“ 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Slabý (Máca, Duda), 25. Šťastný (Vaněk, Kundrát), 30. Kotous, 36. Vaněk (Kundrát), 49. Vaněk (Adamec), 50. Slabý – 11. Kuchárik (Holý), 27. Beránek (Pešek, Jánský), 33. Kuchárik (Holý, Bláha), 55. Holý.

HC Benátky nad Jizerou – SK Horácká Slavia Třebíč 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Hejňák (Němeček) – 7. Michalčuk (Vedral), 30. Štorek (Michalčuk), 33. Štorek (Vedral), 57. Michalčuk (Novák).

2. zápasy

HC Škoda Plzeň „B“ – HC Tábor 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Steinbrücker (Vágner), 24. Matoušek (Vágner) – 17. Šimák (Kundrát, Kohout).
Postupuje Tábor.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Benátky nad Jizerou 3:4 po prodloužení (1:1, 1:1, 0:2 – 1:0)
Branky a nahrávky:  1. Hudeček (Novák), 35. Michalčuk (Vedral), 65. Růžička (Michalčuk) – 20. Šícha (Peca), 26. Hejňák (Husák), 57. Hejňák, 60. Peca (Procházka).