Tábor, Benátky, Třebíč a béčko Plzně jsou v play off regionální ligy

Nejnižší mládežnické soutěže před sebou mají rozhodující zápasy sezony, završily totiž své nadstavbové části! Regionální ligu juniorů zakončí netradiční a zkrácené play off mezi čtyřmi nejlepšími celky.

Čtveřice nadstavbových skupin má za sebou lítý boj do posledního víkendu. Jak jsme informovali v minulém souhrnu, bez starostí si prvenství ve své skupině zajistily Benátky nad Jizerou. Z patnácti zápasů prohrály jediný a druhou Hvězdu za sebou nechaly o dvanáct bodů, třetí skončil Hronov.

Na východě zvládla roli papírového favorita Třebíč. Na přelomu února a března sehrála dvojici klíčových duelů proti Břeclavi, a oba zvládla bravurně – na domácí půdě zvítězila 5:0 a 4:1. Tím si vypracovala nedostižný náskok, který se zastavil na osmi bodech; zbytek skupiny už skončil daleko za oběma rivaly.

Klíčový zápas skupiny 14 se hrál týden před jejím koncem v Táboře, kde domácí vyřídili Kolín 4:0 a nakročili k postupu. O ten ale v dalším kole málem ještě šokujícím způsobem přišli – za bezbrankového stavu šli ve Žďáru do prodloužení, které bezpodmínečně museli vyhrát! Díky trefě Vojtěcha Slabého se tak i stalo, proto Tábor díky lepším vzájemným duelům předstihl Kozly a mohl slavit.

A čtvrtý postupující? O tom se rozhodovalo až poslední pátek v Kladně, kde Třemošná pod hlavičkou B-týmu Plzně zvítězila 4:1 a domácí PZko tak za sebou nechala o tři body. Dle informací na sociálních sítích doprovodily zápas i potyčky fanoušků, které vyvrcholily příjezdem policistů. Zápas to ovšem podle všeho nijak neovlivnilo, neboť rozhodčí do zápisu o utkání žádný záznam neuvedli.

Zatímco skupiny o umístění budou ještě pokračovat, zmiňovaná čtveřice týmů si to v příštích dvou týdnech rozdá o jedno místo v baráži o Ligu juniorů, a to ve vyřazovacích bojích. Benátky v semifinále vyzvou Třebíč a Tábor zase Plzeň.

Vítězové se pak potkají ve finále. Všechny tři série se hrají systémem na dvě utkání, kde rozhoduje celkové skóre; jednotlivé zápasy přitom mohou skončit remízou. V případě celkového nerozhodného výsledku bude následovat pětiminutové prodloužení tři na tři a potom případně nájezdy.

Share

Comments are closed.