Novinky pro další sezóny od firem CCM a Reebok

Společnost Střída Sport, výhradní distributor CCM/Reebok  uspořádala na konci října v Praze oficiální představení novinek Reebok/CCM. To se neslo v jednom zásadním duchu a to zní: Reebok se bude víceméně transformovat pouze pod brand CCM. Dlouho se o tom spekulovalo, už loni se šířily zvěsti, že značka Reebok jako taková v hokeji zanikne, ale nestalo se tak. Byly tu i názory, že by se měla vrátit značka Jofa atd, ale realita je taková, že koncern Adidas, který jak Reebok tak CCM vlastní bude směřovat další pozornost víceméně ke značce CCM a Reebok bude postupně ustupovat ze scény. V sezóně 2015/16 se setkáme ještě s brankářskou řadou Reebok XLT a základní řadou hráčské výstroje, to je ale z řad Reebok už vše. Ostatní bude pouze CCM.

Nový materiál D3O smart foam

V praxi to znamená, že chrániče, hokejky, brusle a vše ostatní nyní bude pouze pod značkou CCM. Technologie, které Reebok vyvíjel a byly velmi oblíbené jako třeba JDP (u chráničů atd), budou zachovány, akorát je nyní budeme mít prostě pod označením CCM. To co nás zaujalo asi nejvíce je nový materiál, se kterým CCM přišel. Je to speciální forma pěny (tato technologie nese označení D3O smart foam), která má zajímavé vlastnosti. Nejsme fyzici, nerozumíme až tak molekulám atd, jak na prezentaci zástupci Reebok/CCM prezentovali, ale v praxi se jedná o to, že CCM přichází s novou formou ochranného materiálu, který je velmi lehký (molekuly jsou v normálním stavu ve chrániči volně rozestoupeny) čímž je daný chránič velmi lehký. Ve chvíli nárazu a nebo nastřelení pukem (třeba u brankářských vest) se daný materiál „scucne“ a vytvoří tvrdou pěnu, která plní roli výborné ochrany. Tento materiál budou mít dvě nejvyšší řady chráničů a setkáme se s nimi i u nových brankářských vest CCM i dalších částí brankářské výstroje – lapačky, vyrážečky atd.

Vylepšení u hokejek

Pochopitelně vylepšení se dočkaly také kompozitové hokejky, ty by se měly díky novému zpracování ještě méně lámat. To, jak to bude v praxi si musíme počkat až hokejky dorazí a budeme mít možnost vše vyzkoušet na vlastní kůži.

Každopádně u holí se můžeme těšit na tři řady. Klasicky současné Tacks, ty budou mít lehce nový design. Další řadou pak budou CCM Superfast (budou hodně podobné těm letošním – převážně červený design). Jako třetí řada pak budou v nabídce hokejky CCM Ribcore, ty už můžeme u některých hráčů vidět v současné době. Jedná se víceméně o stejný design jako měly hokejky Reebok Ribcore s tím, že jsou pod označením CCM. Základní řada bude mít označení CCM Ribcore 26K a top model bude 40K.

Hokejky Reebok pouze základ v řadách R23 až R27

Hokejky Reebok budou pouze v základní a střední třídě. Mají poměrně zajímavý design, stejně tak jako pak samotná hráčská výstroj Reebok, která bude v nabídce. Věci budou ve výrazné modré barvě v kombinaci lehce s bílou a červenou, vypadají fakt pěkně. Hokejky budou s označením R23, R25 a R27. Od Reeboku tak mizí označení „K“ a nahrazuje ho právě písmenko „R“.

Celkem tři řady bruslí

Brusle budou ve třech řadách. Zůstávají brusle Tacks, další budou v řadě JedSpeed a poslední pak s označením CCM Ribcore. Ty budou s PUMPičkou a jejich podoba se hodně blíží dosud současným Reebok bruslím. Půjdou postupně od označení 42K až po top řadu CCM Ribcore 50K.

Helmy od Reeboku pouze dvě, zbytek CCM

U helem přijde také hodně změn, víceméně novinek. Vezmeme to ale od konce. Zůstane model Reebok 3K a 5K. Ostatní pak budou od CCM. U helem CCM budou k dispozici hned 4 modely. Ponesou označení FitLine a začínat budou na řadě FitLine 40, 60 a 80 a top řada pak bude pouze s označením CCM FitLine. Na první pohled helmy hodně připomínají současné Reebok (co se týče designu), systém vnitřní ochrany (vycpávek atd) bude ale nový.

Na další změny (chrániče, brankářská výstroj) se podíváme podrobněji v dalším článku, který zveřejníme na našem blogu příští týden.

ZDROJ: http://blog.x-hokej.cz/

Share

Comments are closed.