Juniorský tým měl ve středu důvod slavit. V Milevsku přehrál domácí A-mužstvo

HC Milevsko 1934 – HC Tábor jun. 3:4 po náj. (1:3, 2:0, 0:0 – 0:1)

Branky: 20. Škrdleta (Řezáč, Přívozník), 21. Škrdleta (Řezáč), 29. Přívozník (Pouch, Škrdleta) – 9. Suchan (Šimák), 17. Souš (Špánek, Rottenberg), 18. Šimák (Kundrát), rozh. nájezd Kupka.
Složení táborského týmu: Vácha (od 34. Koryťák) – Čančura, Ondřej, Kohout, Janda, Adamec, Lutovský, Herda – Šťastný, Vaněk, Kundrát, Šimák, Kupka, Suchan, Špánek, Souš, Rottenberg.

Táborští junioři si náležitě zpříjemnili dril na prázdninovém cvičišti pro start regionální ligy. Středeční konfrontaci s účastníkem krajské ligy mužů z Milevska dovedli na jeho vlastním ledě k vítězství 4:3 po nájezdech.

S domácím favoritem, pro kterého to byla vůbec první herní prověrka, mohlo být ještě hůř, protože v první třetině prohrával už 0:3 po brankách Suchana, Souše a Šimáka. Nečekaně pevné základy pozdějšího úspěchu dostaly trhlinu jen těsně před první sirénou, kdy zavelel k obratu Škrdleta, jeden z celé řady táborských hráčů v domácím dresu. Tentýž hráč pak obstaral v průběhu druhé části kontaktní trefu na 2:3 a ještě před dovršením poloviny střetnutí vymazal milevské manko Přívozník – 3:3. Od tohoto okamžiku až po dovršení šedesáté minuty už se ovšem skóre neměnilo. V živelném,
leč na nepřesnosti a chyby bohatém zbytku zápasu si sice oba celky vypracovaly pár příležitostí ke vstřelení rozhodující trefy, žádný z nich se ale neujala.
Vítěze určily až domluvené nájezdy, které rozhodl ve prospěch kohoutů gól Davida Kupky. Domácí příznivci odcházeli značně zklamaní, zato mezi hosty z Tábora zavládla oprávněná radost a nechyběla ani vítězná ‚rybička‘ pro fanoušky.

Na odpočinek táborským mladíkům příliš času nezbylo. Už zítra v podvečer vklouznou do původního programu A-týmu a s posílením jeho jedné formace odehrají v Českých Budějovicích zápas s tamní juniorkou.

Share

Comments are closed.