HC Tábor – SC Marimex Kolín

HC Tábor – SC Marimex Kolín 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Neděle 06.03.2022, 14:30 • Tábor, Zimní stadion • Regionální liga juniorů • 13. kolo

V neděli po půl páté odpoledne vytryskl v útrobách táborského stadionu mohutný gejzír nadšení a radosti. Není divu – juniorská parta právě dotáhla do vítězného konce veledůležitou bitvu s Kolínem a výrazně se tak přiblížila obsazení první příčky v nadstavbové skupině. Možná ještě cennější než samotná výhra byl způsob, jakým k ní domácí mladíci dokráčeli. Hodně o tom vypovídá i tentokrát obsáhlejší hodnocení trenéra vítězného týmu Štěpána Kadiláka.

Branky a nahrávky: 27. Slabý (Suchan), 28. Janda (Vaněk, Čančura), 34. Janda (Slabý, Šťastný), 49. Bůžek (Duda)

Hockey Club Tábor: J. Prchlík (Š. Vácha) — M. Janda, A. Kofroň, J. Kohout, T. Adamec, J. Bůžek, M. Cícha — L. Lutovský, D. Šťastný, M. Šimák, M. Čančura, L. Krch, J. Suchan, J. Duda, V. Slabý, K. Vaněk, V. Máca, M. Kundrát

SC Marimex Kolín: V. Mrázek (F. Onderko) — M. Häusler, D. Špinka, M. Šupík, M. Kratochvíl, D. From, J. Kopecký, A. Hušek — A. Chlubný, P. Dudek, P. Novotný, M. Teplý, D. Kopecký, A. Lukeš, D. Jonák, J. Barták, F. Vaňkovský

Rozhodčí: Marek Trnka — Daniel Kothera, Michael Hřídel

Diváci: 70

ŠTĚPÁN KADILÁK, trenér juniorů HC Tábor: „Jsme velice šťastní, že jsme ten zápas zvládli, a musím říct, že jsem na kluky pyšný. Přistoupili k tomu se vší zodpovědností
a tak, jak bylo potřeba. Některé zápasy, které v soutěži hrajeme, jako například v pátek
v Pelhřimově (13:1 pro Tábor – pozn. red.) samozřejmě kluky nepřinutí k maximálnímu úsilí. Mnohdy se na ně zlobíme a tlačíme je k větší důslednosti, ale chápeme, že je to složité. Tohle bylo samozřejmě úplně o něčem jiném. První třetina byla vyrovnaná. Soupeř výborně bruslil a bylo znát, že má v týmu hodně zkušených hráčů. My jsme byli dost nervózní a odskakovaly nám puky od hole, což ale ukazovalo, že si kluci uvědomují důležitost zápasu. Svým způsobem to byl určitý pozitivní signál. Od druhé třetiny už byla znát naše ohromná vůle a větší chtíč po vítězství. Navíc si myslím, že jsme byli všude
o půl kroku dřív, což nám pomáhalo v tom, že jsme neprohrávali souboje. Padly nám tam dva krásné góly a pak i třetí
z přesilovky, který nám hrozně pomohl k tomu, abychom se uklidnili. Třetí třetinu jsme zvládli úplně excelentně. Očekávali jsme, že to do nás Kolín nějakých pět sedm minut pustí, jenže my jsme ho vůbec k ničemu nepustili,
a naopak jsme měli gólovky, z nichž jednu jsme proměnili ve čtvrtý gól. Myslím si, že pak už to soupeř i tak trochu vzdal, protože viděl, že nás tentokrát prostě nepřehraje. Udělali jsme hodně důležitý krok, ale čekají nás ještě zápasy ve Žďáru a s Velkými Popovicemi, a pak případně další boje. Ta cesta je ještě hrozně dlouhá. Už teď ale musím říct, jak moc si vážíme toho, co kluci dokázali. V prvních čtyřech zápasech nadstavby dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli.
Do těch dalších šli s vědomím, že už prostě nemůžou ztratit, a oni ten tlak zatím zvládají neuvěřitelně.“