HC Tábor : ACBB BOOLOGNE (FRA) 8:5

4.3.2013 – přátelské utkání – Tábor

HC Tábor – ACBB Boologne (Francie)    8:5  ( 2:1, 2:2, 4:2)

Sestava: Rubák, Machálek – Nevšímal,Eremiáš, Staněk, Šedivý, Adamec – Šťastný, Kundrát, Spěváček, Křepelka, Krch – Koreš, Korešová, Půlpytel, Sviták, Stach

Branky: 9:48 Staněk (Nevšímal), 13:20 Nevšímal (Staněk, Eremiáš), 26:55 Šedivý (Adamec), 31:23 Kundrát (Krch, Spěváček), 46:49 Nevšímal (Eremiáš), 53:46 Eremiáš, 55:54 Nevšímal (Adamec), 56:37 Spěváček (TS)

V pondělí místo tréninku jsme si měli možnost zahrát proti týmu ročníku 2003 z Francie. Utkání mělo mezinárodní parametry. Hrálo se 3×20 minut čistého času s úpravou plochy po každé třetině. Z faul následoval trestný nájezd. Kluci z Francie sehráli po čechách několik utkání. Náš tým jsme doplnili Vojtou Spěváčkem (2005), Lukášem Krchem (2003), Marco Stachem (2003) a z přípravky „B“ sourozenci Korešovi. Utkání bylo od začátku vyrované. Soupeř nás překvapil vyspělostí některých hráčů – bruslení, střelba. Z naší strany byly vidět nepřesnosti a individudální chyby. Ale i tak jsme si celé utkání udržovali mírný náskok. Na klukách bylo vidět, ža mají v nohách dva těžké víkendové zápasy. V posledních 10 minutách jsme stáhli sestavu na 2 pětky. První lajna zapnula, po pěkných akcích vstřelila 3 branky a bylo rozhodnuto. Poslední trefu přidal Vojta po pěkně provedeném tretním střílení za faul. Akce byla povedená, zápas se líbil oběma stranám. O kvalitě soupěře svědčí fakt, že jiný zápas na tripu po čechách neprohrál. (ME)