Do finále Regionální ligy juniorů mají blíže Tábor a Třebíč

V pátek otevřela postupové boje Regionální liga juniorů, kde čtveřice týmů bojuje v play off o jedno místo v baráži o Ligu juniorů. Informace z postupových bitev přinášíme v průběžně aktualizovaném článku.

Pátek 18. března – Tábor uhájil domácí led, Třebíč zaválela venku

Co odlišuje vyřazovací boje v nejnižší juniorské soutěži od jiných? Série se hrají na dvě utkání, kde rozhoduje celkový součet skóre. Jde tedy o každý gól a každou minutu, aktéři nemohou vypustit jediný souboj. A mírná porážka z venkovního ledu nemusí tým zásadně mrzet.

To je případ Třemošné, která v soutěži vystupuje pod hlavičkou B-týmu Plzně. Na úvod svedla desetigólovou přestřelku v Táboře. Domácí hokejisté s autory dvou tref Kryštofem Vaňkem a Vojtěchem Slabým v ní tahali za delší konec, vyhnali Michala Pícla z branky, nicméně vzhledem k výhře 6:4 mají před odvetou v Třemošné „jen“ dvougólový náskok.

Zato junioři Třebíče si do domácí bitvy s Benátkami nad Jizerou vypracovali víc než nadějnou pozici. Po vyrovnané první třetině odskočili až na závěrečných 4:1, když se o všechno podstatné postarali David Michalčuk (2+1) a Denis Štorek (2+0).

Odvety se hrají v neděli. Pokud by po dvou zápasech série platilo nerozhodné skóre, bude následovat prodloužení a případně nájezdy. Vítězové se utkají příští týden ve finále.

Další informace o sezoně Regionální ligy juniorů jsme přinesli v tomto článku.

Semifinále play off RLJ

1. zápasy

HC Tábor – HC Škoda Plzeň „B“ 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Slabý (Máca, Duda), 25. Šťastný (Vaněk, Kundrát), 30. Kotous, 36. Vaněk (Kundrát), 49. Vaněk (Adamec), 50. Slabý – 11. Kuchárik (Holý), 27. Beránek (Pešek, Jánský), 33. Kuchárik (Holý, Bláha), 55. Holý.

HC Benátky nad Jizerou – SK Horácká Slavia Třebíč 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Hejňák (Němeček) – 7. Michalčuk (Vedral), 30. Štorek (Michalčuk), 33. Štorek (Vedral), 57. Michalčuk (Novák).