Štěpán Kadilák: Plzeň? Z kluků bylo cítit obrovské odhodlání! A chceme ještě dál

Povzbuzující domácí výhra o dva góly, obrovská drama a nervové vypětí v odvetě u soupeře, a pak už jen mohutná euforie z postupu do finále regionální ligy. A především zasloužená!

Štěpán Kadilák: Plzeň? Z kluků bylo cítit obrovské odhodlání! A chceme ještě dál


Táborští junioři se přes řadu sezonních úskalí probojovali do fáze, o které si drtivá většina soupeřů ze soutěže mohla nechat jen zdát. Po nervydrásajícím postupu přes třemošenské B-mužstvo Plzně jsou mladí kohouti dva zápasové stupínky od barážových ligových bran. Cesta vzhůru vede přes bitvy s Horáckou Slavií Třebíč, která se o nic méně dramaticky probila do finále přes Benátky nad Jizerou. První střetnutí se hraje už tento pátek (25. března) od 18.30 hodin na táborském zimním stadionu, k odvetě se svěřenci trenérů Štěpána Kadiláka a Miloslava Čecha vypraví o dva dny později. Právě prvně jmenovaný hlavní kouč krátce pohovořil o již dobyté i zatím neznámé třebíčské metě.

Je asi zbytečné ptát se na pocity po úspěšné sérii s Třemošnou, resp. kvalitou nabitým B-týmem Plzně…
 Věděli jsme, jak velkou sílu soupeř má, a jsme samozřejmě moc rádi, že jsme to zvládli a přešli přes něj. Z kluků bylo cítit skutečně obrovské odhodlání. Excelentně jsme zvládli domácí zápas a od toho se odrazili. Na ledě soupeře to samozřejmě byly velké nervy, protože už od 24. minuty byl stav 2:1 pro domácí, a ten nakonec vydržel až do konce. Obrovsky si cením toho, jak to kluci od začátku až do konce odehráli a odmakali. Po utkání propukla obrovská euforie a byli jsme samozřejmě hrozně moc šťastní. Teď nás čeká další krok a chceme ještě dál…
Bude jím finále s Horáckou Slavií Třebíč, které rozehrajete už v pátek na domácím ledě. Jak moc neznámou pro vás tento soupeř představuje?
 Přiznám se, že moc toho zatím není. O Plzni jsme samozřejmě věděli víc. Hráli jsme s ní už v přípravě na turnaji a před Vánoci v sezoně, takže jsme se na něj mohli připravit přece jen lépe. Co se týče Třebíče, budeme stejně jako před semifinále rozebírat nějaká videa a zjišťovat si ještě další věci. Pár dní na to máme a věřím, že se nachystáme dobře.
Na jaké zbraně ve finále vsadíte?
 Na ty, které nás dovedly k úspěchu. Týmová hra, odhodlání a obrovský chtíč uspět. S Plzní jsme ho měli větší než soupeř, a proto jsme to nakonec zvládli.

Vzkaz od klubových parťáků

Postupové boje juniorky nenechali  bez odezvy ani hráči táborského A-týmu. Před odjezdem do Třemošné našli mladíci na dveřích své šatny tento povzbuzující, a nakonec i pravdivý vzkaz:

Share

Comments are closed.