JUNIOŘI: Táborský tým podstoupí v pátek s Plzní B první bitvu o účast v baráži

15.03.2022 23:42, autor: Pavel Šácha

Stejně jako druholigové A-mužstvo, tak i juniorský výběr HC Tábor překonal všechny dosavadní strasti a vydobyl si právo založit základní tábor pod nejvyššími sezonními vrcholy. Na jeden z nich se pokusí vystoupit už na konci tohoto týdne. Ve dvojutkání s Třemošnou, která těží z oficiálního statutu plzeňského B-týmu, si to rozdá o postup do baráže o druhou nejvyšší soutěž v republice. První utkání se hraje na táborském ledě už v pátek od 17.30 hodin, k odvetě na západ Čech se mladí kohouti vypraví o dva dny později.

JUNIOŘI: Táborský tým podstoupí v pátek s Plzní B první bitvu o účast v baráži


Táborskou partu dovedla až do této vrcholné fáze sezony suverénní jízda základní skupinou regionální ligy. Následně vstoupila do nadstavbových bojů a v jejich úvodu to s ní nevypadalo růžově. Bojovníci od Jordánu ale v pravý čas zabrali a triumfální jízdou dopěli k zaslouženému triumfu.
 „Je to samozřejmě velký úspěch. Do sezony jsme šli prakticky s dvanácti hráči a během ní jsme mužstvo poměrně výrazně doplňovali. Už teď jsme na tým pyšní, jak se s tím vším postupně dokázal vypořádat. Chtěli bychom samozřejmě dosáhnout na ten úspěch nejvyšší, ale to bude strašně těžké. V této fázi sezony už rozhodují maličkosti. Kluci k tomu musí přistoupit se vší vážností a uvidíme, kam nás to nakonec dovede,“ konstatoval trenér táborské juniorky Štěpán Kadilák.

Nyní je čeká dvojí bitva s plzeňskou juniorskou rezervou. Minisérie se hraje na dva zápasy, přičemž v případě rovnosti bodů rozhoduje celkový brankový poměr. Pokud by i ten vygeneroval rovnovážný stav, přijdou po skončení druhého duelu v Třemošné na řadu samostatné nájezdy. Vítěz dvojzápasu získá právo vyzvat na souboj ohrožený tým z ligy juniorů a v sérii na dvě vítězná utkání se s ním porvat o účast v této soutěži.

Táborští mladíci nechají o víkendu na domácím ledě i v hájemství západočeského soupeře všechny své síly. Už v pátek od 17.30 hodin budou potřebovat co nejvýraznější podporu i od vás, táborských hokejových fanoušků!                   

Share

Comments are closed.