Junioři pod tlakem: odehráli šest střetnutí v osmi dnech. Teď absolvují soustředění

Hned k šesti zápasům v rozmezí pouhých osmi dnů odehrála parta z táborské juniorské šatny. Po turnaji v Třemošné, kde změřili síly s domácím Meteorem a Sokolovem, a po zápasech v Milevsku a Českých Budějovicích prošla turnajovou zkouškou na domácím ledě.

K miniturnaji tří mužstev si kohouti pozvali třemošenský Meteor a Hvězdu Praha.  Jednotlivé duely se hrály na 2x 25 minut, přičemž každá polovina byla hodnocena jako samostatný zápas o dva body. Po každém utkání se hrálo ještě pětiminutové prodloužení o další bod.

Výsledky turnaje


HC TÁBOR – HVĚZDA PRAHA 1:1, 2:3 – 1:1 (náj. 2:1)

Branky za Tábor: Kundrát (Šimák, Čančura), Šťastný (Janda, Čančura), Vaněk (Čančura, Šťastný), Suchan (Šimák), nájezd Šťastný.

Hvězda Praha – Meteor Třemošná 1:2, 3:2 – 1:0
HC TÁBOR – METEOR TŘEMOŠNÁ 4:3, 1:1 – 0:2

Branky za Tábor: Souš (Vaněk), Šimák (Kundrát, Suchan), Šimák (Ondřej), Sochůrek (Kundrát, Špánek), Šťastný (Souš).

Konečné pořadí turnaje: 1. Hvězda Praha 6 bodů, 2. HC Tábor 5, 3. Meteor Třemošná 4.

Sestava táborského týmu: Koryťák (Ostrý) – Čančura, Janda, Ondřej, Kohout, Adamec, Lutovský, Herda – Šťastný, Vaněk, Kupka, Suchan, Šimák, Kundrát, Špánek, Souš, Rottenberg, Sochůrek.

Trenér domácí juniorky Štěpán Kadilák označil sobotní program za velmi užitečnou prověrkou, byť bylo zřejmé, že jeho svěřenci už po náročném programu nedisponují obvyklým množstvím sil. „Na našich výkonech už se únava pochopitelně projevila. Například zápas s Třemošnou byl od našeho předchozího vzájemného zápasu z minulého týdne diametrálně odlišný. Soupeř na tom byl zřejmě podobně jako my, protože utkání na turnaji v Třemošné mělo mnohem vyšší kvalitu i pohyb. Je třeba říct, že takto náročný program jsme naplánovali úmyslně; chtěli jsme získat představu o tom, jak jsou kluci schopní pracovat v únavě. Ukázalo se nám hodně dobrých i negativních věcí,“ konstatoval kouč táborského týmu.

Příliš času na odpočinek si mladí kohouti nedopřejí. V tomto týdnu je čeká domácí soustředění s dvěma tréninkovými jednotkami na ledě a dalšími dvěma na suchu. „Budeme mít dost prostoru zapracovat na věcech, které nám právě zápasy ukázaly. Věřím, že nás to zase někam posune. Chceme se pochopitelně postupně dostat na úroveň výkonu z konce předchozího ročníku, případně je ještě povýšit,“ poznamenal Štěpán Kadilák.

Z programu jeho mužstva vypadla plánovaná účast na turnaji v Českých Budějovicích. Nejbližší herní test podstoupí o první zářijové neděli v Praze na Hvězdě.

Další výsledky juniorů z uplynulého týdne


HC MILEVSKO muži – HC TÁBOR 3:4 po SN (1:3, 2:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Branky: 20. Škrdleta (Řezáč, Přívozník), 21. Škrdleta (Řezáč), 29. Přívozník (Pouch, Škrdleta) – Suchan (Šimák), Souš (Špánek, Rottenberg), Šimák (Kundrát), rozhodující nájezd Kupka.

MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC TÁBOR 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Branky: 1. T. Březina (Remeš, M. Kříž), 14. Hail (Willmann, Sochor), 18. F. Petrásek (M. Kříž), 28. Remeš, 42. Placek (T. Březina), 57. Sochor (M. Kříž) – 24. M. Masopust (Prášek).

Share

Comments are closed.